Finał WOŚP – 2020

Finał WOŚP Chicago

Co roku w drugą niedzielę stycznia Fundacja Kopernikowska szeroko otwiera drzwi swojej siedziby na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 28 lat organizacja ta zbiera fundusze na niesienie pomocy najmłodszym pacjentom polskiej służby zdrowia. Od 27 lat Polonia Chicagowska także czynnie uczestniczy w tym wspaniałym wydarzeniu. “Finałowe Granie” jest uwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy Chicagowskiego Sztabu i setek wolontariuszy.

Podstawowym elementem Finału jest granie “wielkiej orkiestry” czyli koncerty muzyczne, z których cały dochód przeznaczany jest na cele fundacji WOŚP w Polsce. W czasie Chicagowskiego Finału organizowanych jest wiele dodatkowych atrakcji i form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta do puszek w polskich biznesach i instytucjach prowadzona przez licznych wolontariuszy.

Jak wygląda Finał WOŚP Chicago w Copernicus Center?

Przygotowaliśmy dwie sceny muzyczne: mała scena w aneksie – dla dzieci, z wieloma atrakcjami już od 12 w południe, oraz duża scena w sali głównej, na której wystąpi osiem lokalnych zespołów muzycznych od godziny pierwszej po południu.

Ponadto w lobby przygotowano dodatkowo całą masę atrakcji takich jak kiermasz różnorodności, stoły cichej aukcji, czy stoiska z jedzeniem i słodyczami.

Ogromną atrakcją tego dnia jest przeciągająca tłumy i wywołująca duże emocje głośna licytacja “na schodach”, podczas której licytowanych jest wiele bardzo atrakcyjnych nagród np. kij hokejowy zawodnika Chicago Blackhawks Mariana Hossy, jersey drużyny Black Hawks z podpisami wszystkich zawodników a także dzieła sztuki, obrazy, fotografie, biżuteria i wiele innych ciekawych, niebywałych, oryginalnych czy też praktycznych przedmiotów.

Nie możemy zapomnieć także o corocznej tradycji i licytowaniu złotego serduszka zrobionego na pamiątkę każdego finału.

Na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chicago zapraszamy 12 stycznia 2020 do Copernicus Center od godziny 12 w południe. W tym roku celem będzie pozyskanie środków “na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji”.

28. Finał WOŚP w Chicago w Copernicus Center
Niedziela, 12 stycznia 2020
12 PM – 8 PM

5216 W Lawrence Ave,
Chicago, IL 60630