Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej – to hasło jest z nami już od 25 lat!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chicago rozkręciła się na dobre. Przygotowania do wielkiego finału trwają od dłuższego czasu, zwłaszcza, że jest to Finał jubileuszowy — już po raz 25. Polskę i miejsca, gdzie mieszka Polonia ogarnie WOŚP-owa gorączka.

Wielki Finał WOŚP już 15 stycznia 2017 roku. Tego dnia zapraszamy całą Polonię do budynku Fundacji Kopernikowskiej, gdzie po raz kolejny, na maksa, zagra WOŚP Chicago! Scena muzyczna, scena dziecięca, loterie, licytacje, cicha aukcja, pyszne jedzenie — to naprawdę tylko niektóre z atrakcji, które czekają na wszystkich gości w Copernicus Center.

Nim jednak odbędzie się Wielki Finał WOŚP czeka nas szereg mniejszych finałów przygotowanych przez mini-szatby. Imprez te pomogą zebrać jak najwięcej pieniędzy.

Oto one:

30 grudnia — Pub OK (5659 W Irving Park Rd, Chicago) — to pierwszy mini-sztab, jeszcze w starym roku, doskonała rozgrzewka przed sylwestrową nocą. Zagramy akustycznie, ale gwarantujemy, że atmosfera będzie gorąca. Wystąpią: Good People Band i Nejbersi. Oprócz doskonałej zabawy odbędą się licytacje.

6 stycznia — Sala Bankietowa Gala (5639 N. Milwaukee Ave., Chicago) — zapraszamy do wspólnej zabawy podczas bankietu. Na wszystkich czeka sporo atrakcji — pokaz mody i biżuterii, loteria, liczne licytacje, pyszne jedzenie, do tańca zagra Exit Band.

6 stycznia — Duett Bar — w dyskotekowych rytmach zatańczymy na południowej stronie miasta. Zagrają super DJ-e, więc nikt nie będzie stał pod ścianą, a ponadto loteria z cennymi nagrodami i oczywiście licytacja złotego serduszka!

7–14 stycznia — Polskie Szkoły w Chicago — naszych kwestujących wolontariuszy nie zabraknie w Sobotnich Szkołach Polskich. Dziękujemy wszystkim szkołom, które zezwoliły na zbiórkę.  W ten sposób uczymy dzieci od najmłodszych lat nie tylko jak, ale że należy pomagać innym.

8 stycznia — Wyspa Dzieci w Hanover Park (4475 Turnberry Dr, Hanover Park) — tego roku po raz pierwszy WOŚP zagra w przedszkolu Wyspa Dzieci w Hanover Park. Na najmłodszych czeka szereg atrakcji, od zabaw na śniegu (jeśli dopisze pogoda) po wspólne malowane wielkiego WOŚP-owego serca w przedszkolu.

8 stycznia — Restauracja Hunters (7232 W. Diversey Ave., Elmwood Park) — zabawa karnawałowa dla całych rodzin. Dla najmłodszych tańce-wygibańce na parkiecie, dla starszych ciekawe przedmioty na loterii. A do tego wspaniała muzyka i oczywiście karnawałowy klimat.

8 stycznia — Sala Bankietowa Glendora (10225 Harlem, Chicago Ridge) — górali i wszystkich mieszkańców południowej strony miasta zapraszamy całymi rodzinami do wspólnej zabawy. Na dzieciaki czekają zaprzyjaźnione z WOŚP maskotki, klauny, będą gry i zabawy. Dla dorosłych – pokaz mody, a także ciekawe przedmioty do licytacji, w tym sportowe gadżety.

13 stycznia — klub motocyklowy Sokół Riders (6701 W. Diversey, Chicago) — motocykliści grają z WOŚP od początku, więc i w tym roku, tradycyjnie w piątek przed wielkim finałem spotykamy się w klubie motocyklowym Sokół Riders. W tym klubie każda impreza przechodzi do historii. Oczywiście oprócz doskonałej muzyki i tradycyjnych kiełbasek smażonych w środku zimy na prawdziwym ognisku, nie zabraknie loterii i licytacji.

14 stycznia — Pistakee Bay Stable (2622 Regner Rd, McHenry) – co roczny mini sztab w siodle — czyli coroczny mini-sztab w siodle. Przejażdżki konne, wspólne zabawy w stajni i na zewnątrz. Ten mini-sztab to prawdziwa uczta dla całej rodziny. A wszystko w polskiej stadninie koni u Piotra i Ani — Pistakee Bay Stable.

14 stycznia — Red Night Club (5415 W. Irving Pk Rd, Chicago) — Klubowa Pomoc, czyli wspaniali DJ przyłączają się do pomocy podczas WOŚP. Świetna muzyka, gorący klimat i doskonała zabawa — to czeka wszystkich miłośników dobrej klubowej muzyki.

14 stycznia — ToTu Cafe (2300 River Rd, River Grove) — rozgrzewka przed wielkim finałem. Jak zawsze na wszystkich przybyłych czeka dobra muzyka, wspaniali wykonawcy na scenie, a do tego loteria i licytacje. Czas rozgrzać się przed tym, co będzie działo się w niedzielę.

14–15 stycznia — Chicago Polish Tennis Association — jak co roku możemy liczyć na tenisistów, którzy organizują 2-dniowe zawody. Zapraszamy wszystkich miłośników tenisa, a także kibiców.

15 stycznia — 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy — Copernicus Center.