Jak wesprzeć WOŚP bez wychodzenia z domu?

Już dziś możecie wziąć udział w internetowych zbiórkach z okazji nadchodzącego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie wychodząc z domu możecie wesprzeć Orkiestrę online, jeszcze przed spotkaniem wolontariuszy z finałowymi puszkami na ulicach.

Wsparcie WOŚP przez internet lub telefon jest możliwe poprzez:

Wszystkie informacje na temat wspierania Orkiestry można znaleźć na stronie internetowej: wspieraj.wosp.org.pl.

unnamed2

unnamed9
Fot. Robert Grablewski

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych. Więcej o Fundacji WOŚP: www.wosp.org.pl.

25. Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Tym razem środki będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W niedzielę (15 stycznia 2017 roku) 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń. Finał będzie relacjonowany na wszystkich kanałach Grupy TVN, najwięcej informacji będzie można zobaczyć na TVN, TTV, TVN24 oraz platformie Player.pl. O godzinie 20:00 tradycyjnie odbędzie się “Światełko do nieba” – happening świetlny będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

unnamed1