Sukces WOŚP – Nasz sukces!

Ogromny Sukces 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chicago

Chicagowski 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się niezwykłym sukcesem. W poniedziałek, 5 lutego, o godzinie 12:00 czasu Chicagowskiego, na konto WOŚP z Chicago wpłynęła deklarowana suma 106,724.35 dolarów.

Podczas niedzielnej licytacji Chicagowskiego Złotego Serduszka WOŚP 2024, nadawanego na antenie WNPA 103.1FM, hojny darczyńca wylicytował pamiątkowe serduszko za imponującą sumę 3000 dolarów. W trakcie licytacji pojawiły się również unikatowe przedmioty, takie jak koszulki polskich piłkarzy, Roberta Lewandowskiego i Kuby Błaszczykowskiego, a także tenisowa piłka od Igi Świątek. Cenne przedmioty zostały hojnie ofiarowane przez sportowców, celebrytów oraz artystów.

Na antenie patrona medialnego PolskiFM & Wietrzne Radio, zostało wylicytowane wyjątkowe bursztynowe serduszko tegorocznego Finału, osiągając imponującą kwotę 4,100 dolarów!

Polonia entuzjastycznie wzięła udział w wielkim Koncercie Finałowym, który odbył się w niedzielę, 28 stycznia, w Art Gallery Cafe. Na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak Grażyna Auguścik, Szaflarscy i Przyjaciele, Kaeyra, Ania Włoch, Aux Nosie, oraz Side Effect ze swoim dwugodzinnym programem. Podczas finałowego koncertu licytowano m.in. przedmioty z autografem Jurka Owsiaka oraz rolę w polonijnym słuchowisku. Dodatkowo, przez telewizję TVN24, widzowie łączyli się na żywo ze studiem finałowym. Wieczór uroczyście zakończył się hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W przygotowaniach do Finału prowadzono kwestę w kilkunastu polskich szkołach sobotnich oraz sklepach spożywczych. Dodatkowo, scena dziecięca, zorganizowana przez sieć przedszkoli Wyspa Dzieci, przyciągnęła rzesze najmłodszych orkiestrowiczów wraz z całymi rodzinami.

W ramach 32. Finału WOŚP Chicago, które hasło w tym roku brzmiało: „Płuca po pandemii”, odbyło się wiele wydarzeń promujących zdrowy styl życia. Zorganizowano morsowanie, treningi fitness, a także szereg atrakcji, do których przyłączyli się polscy aktorzy komediowi, jak chociażby Roman Żurek, który nie tylko wziął udział w wydarzeniach, ale również hojnie wsparł szczytny cel akcji odbywającej się w Chicago.

Your email address will not be published. Required fields are marked *